0 CZK

Karavany Brno - Prodej & Servis & Parkování 

Kontrola těsnosti - měření vlhkosti karavanů

 
Proč kontrolovat těsnost a měřit vlhkost konstrukce karavanu?

Hniloba karavanuZatékání je noční můrou všech majitelů karavanů nebo obytných aut. Porušením vodotěsnosti dojde k průniku vody do vnitřní konstrukce karavanu. Pokud zatékání není včas odhaleno jsou následky velmi vážné. Dřevěné prvky konstrukce začínají hnít a ztrácí svoji pevnost. Dochází k postupnému a skrytému znehodnocení karavanu. Ačkoliv ostatní části karavanu včetně jeho vybavení mohou být v perfektním stavu, karavan se shnilou stěnou, nebo podlahou je nepoužitelný - silný hnilobný zápach, zdraví škodlivé prostředí, narušená konstrukce. Výměna shnilého panelu nebo podlahy je náročná a nákladná oprava. 

Kontrola těsnosti a změření vlhkosti vnitřních částí karavanu je jednoduchým a zároveň velmi účinným krokem prevence.  Změřením vlhkosti lze bezpečně odhalit místo průniku vody ještě před tím, než dojde k hnilobnému procesu - ten je bohužel většinou skrytý pod vrchní tapetou panelu. Přetěsnění a vysušení karavanu je relativně jednoduchá a levná záležitost.

 Jak kontrola a měření probíhá?

Po předchozím objednání k Vám dojedeme ve smluvenou hodinu na dohodnuté místo. Kousek po kousku změříme vlhkost vnitřních panelů a podlahy. Zkontrolujeme také všechny zakrývací lišty. Vyhotovíme detailní dokument s naměřenýma hodnotama. Tento report je vhodné pečlivě uschovat pro pozdější použití. Je velice užitečný pro sledování změn vlhkosti. Pokud nalezneme vysokou hodnotu vlhkosti, vypátráme příčinu a místo průniku vody do karavanu. Doporučíme vhodné řešení opravy. Po dohodě jsme také schopni karavan přetěsnit a vysušit. Kontrola a změření vlhkosti nám zabere cca 90 minut.

Co mě to bude stát? 

  • Kontrola a změření vlhkosti: 490 Kč + DPH.
  • Náklady na cestu: 10 Kč/km + DPH. Počet kilometrů dle dohody předem podle Google mapy. Vždy vyjíždíme z ulice Veslařská 25, Brno.

Co dělat když najdeme zatékání do karavanu?

Přetěsnění karavanu je poměrně časově náročná práce, ale naštěstí se nejedná o složitou operaci. Obtížné je najít místo kudy voda proniká do konstrukce. Při troše šikovnosti a hlavně trpělivosti opravu zvládne každý kutil, rádi Vám poradíme jak na to.

Pokud se Vám nechce trávit víkendy v montérkách, můžete opravu svěřit nám. Karavan přetěsníme a také vysušíme profesionálním vysoušečem.  

Aktuality

  • 25 Bře 2020

    Prohlídky karavanů

    Otevřeno: individuální prohlídky karavanů: volejte 724 634 776 

     

archív