0 CZK

Karavany Brno - Prodej & Servis & Parkování 

Často kladené otázky

 

Jsou karavany přihlášené v ČR?

Ano, v ceně karavanu je velký technický průkaz, revize elektřiny, revize plynu, doklad o technické prohlídce. Pro přihlášení obytného přívěsu do evidence vozidel je potřeba pouze zajistit doklad o pojištění (povinné ručení). Na vašem místněpříslušném úřadě vám přidělí novou SPZ a vystaví malý technický průkaz.

Je nějaký problém s dveřmi na "opačné" straně?

Není - Na přihlášení obytného přívěsu nemá umístění vstupních dveří absolutně žádný vliv. Karavan neslouží pro přepravu osob.

Nepříjemná situace může teoreticky nastat při mimořádné situaci, když budete nuceni stát s jízdní soupravou na krajnici vozovky a budete potřebovat vstoupit do přívěsu. Zde je třeba dbát velké opatrnosti. Při běžné jízdě ale u krajnice nikdy dobrovolně nestojíme. S karavanem vždy zajíždíme na parkoviště čerpacích stanic, restaurací atd. Při stání v kempech nečiní poloha dveří problémy. Jednou jste ve výhodě proti ostatním karavanistům, jindy v nevýhodě. Většinou místo nevhodně orientované pro "standartní" karavan, shledáte jako vynikající místo pro vás a opačně.

Půjčujete karavany také v zimě?

Ano, máme vyčleněný karavan pro zimní akce, lyžařské pobyty. Karavan je vybaven 5kW plynovým topením (topí se čistým propanem), Do venkovni teploty -15 stupňů není problém karavan vytopit na 24 stupňů. Záchod v karavanu je možné používat také za mrazu, do WC se přidává nemrznoucí směs. Jediné omezení je použití sprchy - za mrazu nelze používat. Z vlastní zkušenosti doporučuji v zimním období využivat zázemí kempu (teplá sprcha, lyžárna, sušení lyžařského oblečení, vířivka, sauna atd...). Obzvláště rakouské kempy v blízkosti lyžařských středisek jsou perfektně vybavené pro zimní kemping.

 

Zpět na karavany bazar - půjčovna karavanů

Aktuality

  • 25 Bře 2020

    Prohlídky karavanů

    Otevřeno: individuální prohlídky karavanů: volejte 724 634 776 

     

archív